تبلیغات
هوای تازه در خانه والیبال - کعبی زاده: تعداد تیم های لیگ برتر افزایش می یابد
هوای تازه در خانه والیبال
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : malihe abbaspour
نویسندگان
 

 

نایب رییس فدراسیون والیبال با پایان مسابقات لیگ برتر گفت: قطعا تعداد تیم ها در لیگ سال آینده افزایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ برتر بانوان در سال 91 با قهرمانی تیم گیتی پسند اصفهان به پایان رسید و تیم های ذوب آهن و گاز تهران در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. اما با پایان لیگ برتر، صدیقه کعبی زاده خبر از افزایش تعداد تیم ها در سال آینده داد.
کعبی زاده در مورد لیگ سال 91 گفت: امسال تلاش کردیم تا اسپانسرهای بیشتری را در لیگ بانوان وارد کنیم تا ملی پوشان بتوانند در لیگ بازی کنند و مسابقات هم با بازیهای بیشتری برگزار شود. با توجه به رایزنی فدراسیون درست است که 6 تیم از 3 استان را در لیگ امسال داشتیم، اما مسابقات با کیفیت خوبی برگزار شد که نتایج بیانگر همین موضوع است و شاهد نتایج غیرقابل پیش بینی از تیم ها بودیم.
وی با اشاره به چند وقفه در اواسط برگزاری لیگ افزود: تا آبان ماه منتظر اعلام آمادگی تیم ها برای شرکت در لیگ بودیم که اکثر آنها بعد از دقیقه نود اعلام آمادگی کردند. به هر حال هدفمان برگزاری سوپر لیگ و ضربه نخوردن به لیگ بانوان بود که با کمک سازمان لیگ انجام شد. در این برنامه ریزی زمانی را برای استراحت تیم ها بعد از نیم فصل اول در نظر گرفتیم که با زمان امتحانات بازیکنان برخورد کرد که با توجه به تقاضای تیم های حاضر برای فرصت دادن به بازیکنان برای حضور در امتحانات، سازمان لیگ تصمیم گرفت دو هفته استراحت را به تیم ها بدهد.
کعبی زاده با تاکید بر اینکه لیگ بانوان با مردان متفاوت است ، ادامه داد: در لیگ مردان اکثر بازیکنان، بازی در لیگ را به عنوان شغل خود انتخاب کردند. این در حالی است که برای بانوان این موضوع صادق نیست. مثلا بازیکنان ذوب آهن اصلا قرارداد مالی ندارند و اگر آنها را از درسشان دور کنیم با مخالفت خانواده هایشان روبه رو می شویم. به همین دلیل باید با برنامه ریزی زمینه حضور و حفظ بازیکنان را در لیگ فراهم سازیم.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال در مورد حضور نوجوانان و جوانان در لیگ امسال گفت: امسال بازیکنان نوجوان و جوان بازیهای بیشتری نسبت به قبل انجام دادند که همین حضور، باعث رشد آنها می شود و برای سال آینده هم پیشنهاداتی را برای استفاده باشگاهها از این بازیکنان داریم تا حضور آنها در مسابقات پررنگ تر شود. البته با توجه به برگزاری مسابقات نوجوانان و جوانان در سال 2014، در صدد هستیم تا بازیکنان و استخوان بندی تیم های ملی این دو رده سنی را در قالب یک تیم و تحت حمایت یک اسپانسر مطمئن، در سوپر لیگ سال آینده شرکت دهیم تا آنها برای مسابقات آسیایی دو سال بعد آماده شوند.
کعبی زاده در ادامه قهرمانی گیتی پسند را مرهون استفاده این تیم از بازیکنان بومی و همگرایی این تیم می داند و افزود: گیتی پسند و ذوب آهن تیم هایی هستند که حداقل تعداد بازیکنان بومی را در اختیار دارند و آنها سالهاست در کنار هم بازی می کنند و هماهنگی خاصی بین آنها وجود دارد. همین موضوع باعث می شود تا هم افزایی بین بازیکنان ایجاد شود و این موضوع به مربی هم کمک می کند تا با این بازیکنان موفق تر عمل کند. همچنین گیتی پسند دارای بازیکنان یکدست بود که تفاوت زیادی در آنها دیده نمی شد، ضمن اینکه اکثر بازیکنان امتیاز آور و از آمادگی جسمانی مطلوبی برخوردار بودند. همه این موارد است که تفکر حرفه ای را به تیم می دهد تا این تیم در دو سال پیاپی قهرمان شود. به هر حال فدراسیون والیبال هم با توجه به حضور این تیم در مسابقات باشگاههای زنان آسیا، از حمایت و تلاش برای موفقیت این تیم دریغ نمی کند.
وی با اشاره به اینکه لیگ بانوان را حرفه ای می داند یا خیر، توضیح داد: ابتدا باید ببینیم سقف حرفه ای شدن بانوان را کجا می بینیم. در حال حاضر مردان وارد لیگ جهانی شدند و بانوان هنوز در آسیا روی سکو نرفتند. رسیدن به سقف حرفه ای تفکر حرفه ای هم می خواهد، ابتدا باید جایگاهمان را در سطح آسیا ارتقا بخشیم. در سال 92 مسابقات قهرمانی آسیا و باشگاههای آسیا را داریم که امیدوارم چند پله صعود کنیم و این شانس را از دست ندهیم.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال ستاره های پارس را شگفتی ساز لیگ امسال دانست و گفت: با توجه به اولین حضور و اولین تجربه مربیگری خانم اعظم عیدی در لیگ برتر و پتانسیل بازیکنان ستاره های پارس به اعتقاد من این تیم شگفتی ساز این فصل بود. چراکه مقابل تیم های مدعی خوب بازی کرد وهرگز عقب نکشد. ضمن اینکه تیم میزان خراسان هم با اخلاق ترین تیم این فصل بود.
کعبی زاده همچنین در مورد داوری در لیگ هم گفت: قطعا همه داوران تلاش کردند که قضاوت های خوبی را به نمایش بگذارند. اما به این نتیجه رسیدیم که باید به موازات ارتقا کیفی سطح مسابقات، سطح داوران هم باید بالا برود و این مسئله جز با برگزاری مسابقات زیاد در کشور امکان پذیر نیست.
وی در ادامه در مورد برنامه سال آینده لیگ بانوان افزود: می خواهیم روی لیگ دسته یک برنامه ریزی بیشتری کنیم و استانهای بیشتری را درگیر این مسابقات کنیم. قزوین، گلستان، خوزستان، لرستان، کرمانشاه ، یزد و تهران تقاضای حضور در لیگ دسته یک را دارند و سعی می کنیم با این کار، لیگ دسته یک را پویا نگه داریم. در مورد لیگ برتر هم در نظر داریم تا تعداد تیم ها به 10 تیم برسانیم. هم اکنون دانشگاه آزاد تهران و شهرداری سمنان از لیگ دسته یک صعود کردند و تیم سنگ تاش شیراز هم درخواست حضور در لیگ برتر را داده است. علاوه بر این یکی از تیم های پیشگامان کویر یزد و گیلان هم به عنوان تیم دهم در لیگ برتر شرکت می کنند. ضمن اینکه امسال هیچ تیمی از لیگ برتر به دسته یک سقوط نمی کند تا برای سال بعد تیم ها با انگیزه تر کار کنند. قطعا در آیین نامه مسابقات برای حضور ملی پوشان در تیم ها سقف تعیین می کنیم تا تیم ها از نظر فنی پیشرفت کنند و کیفیت بازیها کم نشود. همچنین قبل از شروع لیگ برای کادر فنی و بازیکنان تیم ها کلاس آموزشی می گذاریم.
نایب رییس فدراسیون والیبال در پایان گفت: بازیکنان خوب باید مربیان خوب داشته باشند به همین دلیل از ظرفیت مربیان تیم های ملی مان و متخصصین والیبال استفاده کردیم و دوره های تخصصی زیادی را برگزار کردیم و این موضوع به رشد والیبال کمک می کند. هر قدر مربیان خوبی را تربیت کنیم و سطح علمی آنها را بالا ببریم بازیکنان بهتری را خواهیم داشت و در نهایت لیگ پویاتر و تیم ملی بهتری خواهیم داشت.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال گفت: سال آینده شاهد حضور حداقل 10 تیم در لیگ برتر خواهیم بود.
 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اصفهان صدیقه کعبی زاده افزود: از اردیبهشت سال آینده تیم هایی که تصمیم دارند در لیگ شرکت کنند باید به صورت سازمان یافته تمرینات خود را آغاز کنند.
وی بااشاره به اینکه نقل و انتقالات بازیکنان در باشگاه ها نیز باید در فاصله زمانی مشخصی انجام شود، گفت: براساس مقررات، دوازدهمین لیگ برتر والیبال بانوان باشگاه های کشور از مهر سال آینده آغاز می شود.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال ابراز امیدواری کرد که سال آینده شاهد حضور فزاینده تیم ها از لحاظ کمی و کیفی باشیم.
وی افزود: تیم های دانشگاه آزاد اسلامی تهران و شهرداری سمنان از دسته یک به لیگ برتر راه یافته اند و سال آینده به جمع تیم های لیگ بانوان خواهند پیوست.
وی در باره برگزاری لیگ امسال نیز گفت: کیفیت بازی های لیگ بانوان بسیار خوب بود و میزبانی استان ها طبق استانداردها صورت گرفت.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال کشور همچنین عملکرد مربیان را در این دوره خوب ارزیابی کرد و گفت: آنان بخوبی تیم های خود را هدایت کردند.
کعبی زاده، یکی از دیدارهای جذاب لیگ امسال را بازی تیم های ستاره های پارس و گیتی پسند و متین ورامین و ذوب آهن بیان و تصریح کرد: در این دوره بازی ها، شاهد افزایش سطح فنی تیم ها بودیم.
وی اظهار کرد: تمام سعی ما در برگزاری منظم دیدارهای لیگ بانوان بود اما گاهی به دلیل لغو شدن پروازها و مشکلات تیم ها در زمینه امتحانات دانشگاه ناچار به تغییر زمان بازی ها شدیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
malihe abbaspour
شنبه 19 اسفند 1391
جمعه 17 آذر 1396 01:01 ب.ظ
Hello! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
There's a lot of people that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Thanks
جمعه 17 شهریور 1396 02:51 ب.ظ
I like the helpful information you provide in your articles.

I will bookmark your weblog and check again here
regularly. I'm quite sure I will learn many new stuff right here!
Best of luck for the next!
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 12:12 ب.ظ
Excellent blog right here! Additionally your website rather a lot up fast!
What host are you the use of? Can I am getting your
affiliate link on your host? I want my web site loaded up as quickly as yours lol
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
وقتی قهر مان جهان شدم انگاه فهیدم که باید بیشتر خم شوم تا مدال قهر مانی را به گردنم بیاویزند. "جهان پهلوان غلامرضا تختی" [cb:stat_today_view]به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای هوای تازه در خانه والیبال محفوظ است